DEMİR HURDALARINIZI DEĞERINDE ALIYORUZ

Demir, atom numarası 26 olan kimyasal element. Simgesi Fe dir (Latince. Ferrum dan).

Demir, dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineral ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Yerkürenin merkezindeki sıvı çekirdeğin de tek bir demir kristali olduğu tahmin edilmekle birlikte, demir nikel alaşımı olma ihtimali daha yüksektir. Dünyanın merkezindeki bu kadar yüksek miktardaki yoğun demir kütlesinin dünyanın manyetik alanına etki ettiği düşünülmektedir.

Demir metali, demir cevherlerinden elde edilir ve doğada nadiren elementel halde bulunur. Metalik demir elde etmek için, cevherdeki katışkıların (İndg: impurity) kimyasal indirgenme yoluyla uzaklaştırılmaları gerekir. Demir, aslında büyük ölçüde karbonlu bir alaşım olarak kabul edilebilecek olan çelik yapımında kullanılır.

Demir, karbonla birlikte 1420–1470K sıcaklığa kadar ısıtıldığında oluşan sıvı ergiyik %96,5 demir ve %3,5 karbon içeren bir alaşımdır ve dökme demir veya pik olarak adlandırılır. Bu ürün ince detaylı şekiller halinde dökülebilirse de, içerdiği karbonun çoğunu uzaklaştırmak amacıyla dekarbürize edilmediği sürece, işlenebilmek için fazlasıyla kırılgandır.

Panjurlar, cam temizliği esnasında alt palet kısmının sıkışmasından ötürü veya su ile temizlendikten sonraki kullanımlarda arızalanır.  Panjur tamiri ve bakımı gerektiğinde  0(532) 651 40 58 numaramızı arayabilir, uzman servisimiz aracılığıyla hizmet alabilirsiniz.Nerede olursanız olun biz sizin yanınızdayız. Diriliş Yapı olarak  14 yıllık tecrübemizle Panjur Tamiriyle ilgili deneyimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.

7/24 Destek
Ücretsiz Danışmanlık
Uygun Fiyat
Tecrübeli Ustalar
Güvenilir & Hızlı